Akce

Milí přátelé, dovolte nám, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na koncert sopranistky Jany Veberové, která za klavírního doprovodu Štěpána Slavíka představí publiku krásné a známé melodie operetních velikánů J. Strausse, F. Lehára, R. Frimla či E. Kalmána.

Jana Veberová je mimořádně talentovaná sopranistka. Svojí pěveckou technikou italského Bel canta kráčí ve šlépějích svého vzoru Emy Destinnové. Zdrojem jejího umění je kromě atraktivního zevnějšku a hereckého nadání i kvalitní hlas sametové barvy a procítěný projev.

Jsme velmi rádi, že tuto sympatickou a výbornou zpěvačku můžeme po roce opět přivítat v Plzni a již teď se těšíme na její skvělé, životem a temperamentem prodchnuté vystoupení.

Tento koncert můžete shlédnout ve čtvrtek 13. června od 19 hodin v Lochotínském pavilonku v Plzni. Přes hodinu a půl budete ponořeni do operetního světa a v příjemném prostředí si zcela jistě vychutnáte známé melodie i nádherný a procítěný zpěv protagonistky tohoto koncertu.

Prodej vstupenek: prodejní místa Plzeňské vstupenky a www.plzenskavstupenka.cz. Rezervace vstupenek na tel. 605 128 734.

 

 

 

Vážení přátelé,

dovolte nám, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na adventní koncert AVE MARIA, jenž se koná 12. prosince od 19 hodin v Kostele evangelické církve Plzeň – západ, v Němejcově ulici 2 (u železniční stanice Plzeň – Jižní předměstí).

Známá díla slavných světových autorů Vám představí sopranistka Miriam Čížková spolu s basbarytonistou Rostislavem Florianem za skvělého varhanního doprovodu Štěpána Slavíka. Na koncertu se představí se svými skladbami také dětský pěvecký sbor Pěkný kvítka. Zapomenout nesmíme ani na našeho milého hosta – zpěváka Martina Hujase. Ten se představí nejen jako sólový zpěvák, ale spolu s Miriam Čížkovou udělají radost všem divákům nádherným a možná trošku nečekaným duetem.

V krásném prostředí kostela s dokonalou akustikou se mohou diváci těšit na skladby takových velikánů klasické hudby, jakými jsou např. W. A. Mozart, A. Vivaldi, Ch. Gounod či A. Dvořák.

Věříme, že všem návštěvníkům tohoto svátečního koncertu, který bude trvat přibližně 100 minut, přineseme hodnotný a krásný kulturní zážitek a zároveň i zklidnění, radost a pohodu v předvánočním shonu.

Nesmíme zapomenout také na informaci, že prostory kostela jsou vytápěny.

Prodej vstupenek: prodejní místa Plzeňské vstupenky, www.plzenskavstupenka.cz a na místě před koncertem.

 

 

Vážení přátelé krásné hudby,

Srdečně Vás zveme v neděli 9. prosince od 17 hodin na adventní koncert Ave Maria do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kladně na náměstí Starosty Pavla.

Protagonistkou tohoto slavnostního a nevšedního koncertu je vynikající sopranistka Miriam Čížková, která svým nádherným, lyrickým sopránem přednese díla takových mistrů, jakými jsou například Antonín Dvořák, Antonio Vivaldi, Charles Gounod či Wolfgang Amadeus Mozart.
Jako basbarytonista se představí Rostislav Florian. Nedílnou součástí koncertu je i varhanní doprovod – o ten se postará Štěpán Slavík.

Věříme, že v mystických prostorách tohoto kostela prožijete nádherné předvánoční chvíle a na 90 minut zcela zapomenete na stres a shon, jež jsou v této době našimi neodbytnými společníky. Zapomeňte na starosti všedních dnů a poddejte se úžasným tónům nádherné hudby a kouzlu krásných hlasů.

Prodej vstupenek: 

Městské informační centrum – T. G. Masaryka 499, na vstupenky.mestokladno.cz – a na místě před koncertem.

 

¨


Vážení přátelé krásných kulturních zážitků,

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na adventní koncert nazvaný pro prosincové období více než příznačně – AVE MARIA, který můžete shlédnout 8. prosince od 19 hodin ve Smetanově sále sušického gymnázia v ulici Fr. Procházky.

Se známými melodiemi slavných světových autorů za Vámi přichází dvě skvělé a zároveň i krásné sopranistky – Miriam Čížková s Natálií Šmausovou. Hudební doprovod na klavír a elektronické varhany jim rád a s plným nasazením – ostatně jako vždy – zajistí neméně šikovný Štěpán Slavík.

V krásném prostředí Smetanova sálu s dokonalou akustikou a bohatou historií, se můžete těšit na skladby takových velikánů klasické hudby, jakými jsou například Antonio Vivaldi, Charles Gounod, William Goméz či Wolfgang Amadeus Mozart.

Jsme přesvědčeni, že stejně jako návštěvníci jiných našich akcí, i Vy po tomto svátečně laděném koncertu, budete odcházet jen s těmi nejlepšími dojmy, příjemně naladěni a naplněni nádhernými pocity z úžasných děl géniů klasické hudby.

Vyměňte tedy předvánoční shon za 90 minut radosti, zklidnění, pohody a možná i trochu předvánočního rozjímání.

Prodej vstupenek: v kancelářích Sušického kulturního centra – SIRKUS, na www.kulturasusice.cz a na místě před koncertem.

 

 

 


Srdečně Vás zveme na koncert Bellissimo Barocco – koncert barokní hudby, konaný dne 28.6. od 19.00 v Západočeském muzeu v Plzni v Kopeckého sadech 2.

Díla známých barokních skladatelů Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha, Giovanniho Battisty Pergolesiho, Giulia Cacciniho, Alessandra Stradelly či Wolfganga Amadea Mozarta zazpívá sopranistka Miriam Čížková za doprovodu známé české cembalistky Evy Tornové. 

Ta v současné době spolupracuje s předními sólisty při interpretaci hudby renesance, baroka i hudby 20. století. Účinkuje na nahrávkách zachycující hudbu těchto období, spolupracuje s ČRo, kde nahrává jak díla pro sólové cembalo, tak díla komorní. Koncertuje a vystupuje jako sólistka i komorní hráčka v řadě zemích Evropy (Anglie, Nizozemí, Itálie, Slovinsko, Německo aj.).
 
Zájemci o tento nevšední hudební zážitek by neměli otálet se zakoupením vstupenek, protože kapacita je omezena na pouhých 90 míst.
 

 

 

 

 

 

 


Slavné a známé operetní a muzikálové melodie si můžete vychutnat v neděli 18. března od 17 hodin na zámku ve Spáleném Poříčí.

Sopranistka Miriam Čížková, dětský pěvecký sbor Stonožka pod vedením Romana Škaly a klavírista Štěpán Slavík Vám představí nejznámější skladby z děl Franze Lehára, Richarda Strausse, Nico Dostala či Andrew Lloyd Webbera.

Na předjarním hudebním setkání se na Vás těší všichni účinkující.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Známý plzeňský fotograf Milan Váchal prezentuje na únorové výstavě fotografií v plzeňské Visio Art Gallery na Roudné tři kolekce „fotoobrazů“ ze své nejnovější tvorby. V první části představí divákům zajímavá a malebná zákoutí z české i německé strany Šumavy. Tyto velkoformátové fotografie jsou vytištěny na malířském plátně o rozměru až 1,5 x 1 metr. Druhou část prezentace tvoří fotoobrazy z cest po Řecku, Francii a Itálii, které jsou vytištěné na dibondových deskách, což velmi zvýrazňuje atraktivitu fotografovaných témat. Třetí částí výstavy jsou fotografie architektury moderního Berlína. Pro toto téma zvolil autor adjustaci fotografií na plexiskle – vizuálně též velmi zajímavá a pro oko diváka působivá varianta zpracování fotoobrazů. Přijďte si užít nevšední umělecký zážitek. Těšíme se na Vaši návštěvu.

S láskou v operetě přichází Miriam Čížková (soprán), Jana Štěrbová (soprán), Petr Horák (tenor)  a pěvecký sbor Jamíci se sbormistryní Evou Skalovou. To vše za klavírního doprovodu Táni Vaněčkové.  Přeneste se do kouzelného světa operety a zaposlouchejte se do nestárnoucích melodií Fr. Lehára,  O. Nedbala, R. Frimla, J. Strausse a dalších, neméně slavných operetních skladatelů. 
Na koncertu zazní árie z nejoblíbenějších operet např. z Cikánského barona, Fantoma opery, Rosemarie či Uherské skladby a Země úsměvů.

Hlavním tématem bude LÁSKA, a ta přeci k operetě neodmyslitelně patří.